Szkolenie: Prawo dla freelancera – umowy o dzieło czy działalność gospodarcza

Szkolenie: Prawo dla freelancera – umowy o dzieło czy działalność gospodarcza

Szkolenie - Prawo dla freelancera: umowy o dzieło czy działalność gospodarcza

Początkujący lub przyszli freelancerzy często stają przed dylematem, w jaki sposób rozliczać się z klientami, aby wszystko było zgodne z prawem. Specjaliści wolnych zawodów, od copywritingu przez grafików, trenerów czy programistów coraz częściej decydują się na taką formę współpracy. Jak każda osoba na rynku pracy, również freelancer zawiera umowy, które zobowiązują go do wykonania określonych zadań i jednocześnie uprawniają do otrzymania należnego wynagrodzenia. Co jest najkorzystniejsze? Założyć działalność gospodarczą, czy decydować się na umowę o dzieło lub zlecenie? Na szkoleniu Kolmers Legal „Prawo dla freelancera – umowy o dzieło czy działalność gospodarcza” rozważmy te warianty.

DLA KOGO?

Szkolenie przygotowane z myślą o wszystkich Fotografach, Grafikach, Trenerach, Programistach, Freelancerach, Twórcach stron WWW – czyli wszystkich pracujących w ramach umów o dzieło lub rozpoczynających własną działalność gospodarczą, bądź zastanawiających się nad rozpoczęciem takiej działalności.

Ze względu na warsztatowy charakter spotkania, obowiązuje ograniczona liczba miejsc!

PROGRAM

1. Wstęp
2. Umowa o dzieło:

    • Charakter prawny
    • Aspekty podatkowe
    • Aspekty zw. z ubezpieczeniem społecznym
    • Gdzie kończy się umowa o dzieło a zaczyna działalność gospodarcza

3. Działalność gospodarcza:

    • Charakter prawny
    • Aspekty podatkowe PIT
    • Aspekty podatkowe VAT
    • Aspekty związane z ubezpieczeniem społecznym

4. Omówienie różnic między działalnością gospodarczą a umowami o dzieło
5. Q&A/dyskusja
6. Podsumowanie

Termin rozpoczęcia szkolenia: 6 września 2019 roku, godzina 10:00

Przewidywany czas trwania szkolenia: 2-3 godziny

Prowadzący:

Marek Magdziarz

Aplikant radcowski

Marek Magdziarz - Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent studiów podyplomowych na kierunku "Prawo nowoczesnych technologii" na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista z zakresu prawa gospodarczego i prawa spółek, ochrony praw autorskich, a także sporów na gruncie umów. Najczęściej pracuje dla branży kreatywnej, startupów, firm wykorzystujących nowoczesne technologie i sektora IT. Sporządza oraz opiniuje umowy handlowe, prowadzi procesy rejestracji znaków towarowych oraz dba o zabezpieczanie majątkowych praw autorskich. W kręgu jego zainteresowań znajduje się również prawo nowych technologii oraz prawo konkurencji. W ramach praktyki w Kolmers legal uczestniczy także w projektach typu due diligence.